Korzystamy

 • Getto.jpg

  Losy ludności żydowskiej Modliborzyc.

  Kiedy przystępowaliśmy do projektu dowiedzieliśmy się, ze w Modliborzycach przed II wojną śwatową ponad połowa miezkańców to byli Żydzi. Zainteresowaliśmy się ich losem.

 • Wielkanoc08.jpg

  "Religia w Dialogu - Pesach i Wielkanoc" - Centrum Dialogu w Łodzi

  Zbierając informacje o Świętach Paschalnych w różnych religiach  natknęliśmy się na na stronie Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi na nagranie rozmowy z cyklu "Religia w Dialogu" na temat Pesach i Wielkanocy.

 • Psalmy[1].jpg

  VI Festiwal Psalmów Dawidowych - 24.03.2021 r.

  Psalmy to utwory biblijne, których nazwa oznacza śpiew przy akompaniamencie instrumentu strunowego zwanego psalterionem. Mają charakter podniosły i są głównie kierowane do Boga. 150 wspaniałych psalmów świadczących o pobożności Żydów zawiera biblijna Księga Psalmów. wśród nich znajdziemy lamentacje, hymny pochwalne i dziękczynne, psalmy królewskie, dydaktyczne, mądrościowe, prorockie. 

 • Purim.jpg

  Rodzinny Bal Purimowy w Muzeum POLIN - 07.03.2021 r.

  7 marca mieliśmy okazję po raz drugi wziąc udział w rodzinnym wydarzeniu związanym z świętem żydowskim zorganizowanym online przez Muzeum POLIN.

 • Choinka_w_Hajfie.jpg

  Magia Świąt w Hajfie.

  Wyszukując informacji o radosnych i smutnych chwilach w życiu ludzi na całym świecie podróżujemy przemieszczając się po różnych stronach internetowych, profilach na Facebook'u. Korzystamy między innymi z witryny krajoznawczej Feel Free Izrael.

 • Polin.jpg

  Warsztaty online w Muzeum POLIN - 17.12.2020r

  17 grudnia mieliśmy okazję uczestniczyć w wirtualnym spotkaniu w Muzeum POLIN z panią przewodniczką Katarzyną Jankowską, która opowiedziała nam o żydowskich świętach rodzinnych. 

 • Chanuka.jpg

  Rodzinna Chanuka Online w Muzeum POLIN - 01-15.12.2020 r.

  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie rokrocznie organizuje ciekawe wydarzenia toarzyszące obchodom święta Chanuki. W tym roku w związku z sytuacją epidemiczną obchody przeniosły się w przestrzeń online. Skorzystaliśmy więc z okazji i włączyliśmy sie do udziału w proponowanych atrakcjach, aby bliżej poznac to wążne w judaizmie święto.